Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17.10.2021 r.
 
 1. Zapraszamy na Różaniec na Jaszczurówce po Mszy św. o godzinie 17.00 w dni powszednie, a w niedziele po Mszy św. o godzinie 10.00 oraz codziennie na Cyrhli o godzinie 18.30. We wtorki i czwartki szczególnie zapraszamy dzieci.
 2. W zeszłą niedzielę na rzecz wsparcia kształcenia ubogiej młodzieży zebraliśmy 1100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Jutro przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Tego dnia modlimy się za służbę zdrowia, której praca jest dla nas wszystkich bardzo cenna, zwłaszcza w czasie pandemii.
 4. We wtorek 19 października przypada rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 5. W środę przypada uroczystość św. Jana Kantego Patrona Archidiecezji Krakowskiej, a w piątek uroczystość św. Jana Pawla II głównego Patrona Województwa Małopolskiego.
 6. W tym tygodniu nie odbędą się spotkania biblijne.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, niedzielna taca zostanie przeznaczona na cele misyjne.
 8. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony szczególnie modlitwie za naszych bliskich zmarłych, która jest znakiem pamięci, wdzięczności i troski o ich zbawienie. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Za zmarłych poleconych w wypominkach modlimy się w czasie oktawy Dnia Zadusznego i przez cały rok przed Mszą św. w niedziele o godzinie 8.30 i 11.30 i we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych.
 9. W dniu 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza św. na naszym Cmentarzu o godzinie 11.30. W dniu 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. zostaną odprawione w kościele parafialnym o godzinie 10.00 i 19.00.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz naszej Parafii rodzinie, która pragnie pozostać anonimowa.
 11. Po spotkaniu z Panem Burmistrzem informujemy, że w tym tygodniu rozpoczną się prace drogowe związane z remontem drogi od Drogi Oswalda Balzera do szkoły na Cyrhli. Pierwszym etapem prac będzie zbudowanie kanalizacji burzowej.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.
 

ks. Andrzej Jerominek MIC, proboszcz

 
 
 
Facebook

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Miłosierdzia Bożego , siedziba: ul. Cyrhla 37, Zakopane 34 - 500.