Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024 r.

 

  1. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek na Cyrhli o godzinie 17.00 dla dzieci, po której będziemy sprawować Mszę św. i o godzinie 18.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Gorzkie Żale są śpiewane na Cyrhli po Mszy św. o godzinie 11.30, a na Jaszczurówce po Mszy św. o godzinie 10.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, tego dnia udamy się do chorych. Od 16.30 spowiedź dla dzieci, o godzinie 17.00 Droga Krzyżowa a następnie Msza św. Na Jaszczurówce o godzinie 15.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, a o 16.00 Msza św.
  3. W sobotę zapraszamy na godzinę 18.30 wspólnoty różańcowe, a zwłaszcza Misericordian na różaniec i wymianę tajemnic.
  4. We wtorek o godzinie 18.30 przed Mszą św. zapraszamy na Nieszpory za zmarłych, w czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.
  5. Od 8 do 10 marca w Rzepiskach organizujemy Spotkanie Młodych z Jezusem. Na to spotkanie zaproszeni są młodzi, zwłaszcza kandydaci do bierzmowania od klasy 7 wzwyż. Zapisy u proboszcza lub na spotkaniu katechetycznym przed bierzmowaniem w dniu 3 marca o godzinie 18.00.
  6. Dyrekcja naszej szkoły podstawowej informuje, że od 1 do 8 marca rozpocznie się pierwszy etap rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2024-2025. Ponadto w dniach od 1 do 15 marca prowadzona będzie rekrutacja do oddziału 3 i 4 latków oraz do oddziału 5 i 6 latków. Zgłoszenia dla dzieci mieszkających w rejonie szkoły dostępne są na stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły. Prosimy o ich wypełnienie i podpisanie przez oboje rodziców. Wnioski można składać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 13.30. W pierwszym terminie rekrutacji uczestniczą uczniowie zamieszkali w rejonie szkoły. Drugi etap rekrutacji odbędzie się w kwietniu.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest najnowszy numer Głosu z Cyrhli. Broszurka dla dzieci z Ewangelią na dziś jest wyłożona na stoliku przed wyjściem z kościoła.

 

ks. Andrzej Jerominek MIC, proboszcz

 

 

  

 
 
 
Facebook

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Miłosierdzia Bożego , siedziba: ul. Cyrhla 37, Zakopane 34 - 500.