Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 UROCZYSTOŚC ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne ośpiewanie lub odmówienie hymnu: „O stworzycielu Duchu przyjdź”. Dziś na wszystkich Mszach Świętych homilie głoś iks. Franciszek Filipiec misjonarz z Kamerunu. Po Mszy świętej złożymy ofiarę do puszki na potrzeby misji w Kamerunie.
  2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  3. W środę zapraszamy na spotkanie biblijne do Domu Zakonnego.
  4. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia pomódlmy się za księży, którzy w różny sposób posługują naszemu zbawieniu. O 17.00 na Jaszczurówce w intencji naszych duszpasterzy zostanie odprawiona Msza Św.
  5. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy chrześcijański obowiązek wielkanocnej spowiedzi i komunii. Kto by jeszcze nie dopełnił tego warunku Miłości względem Boga jest proszony aby uczynić to jak najszybciej. Tego dnia o godzinie 11.30 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii świętej. Módlmy się za dzieci, które poraz pierwszy przystąpią do komunii świętej aby przez całe swoje życie wierne były Chrystusowi, który je tak bardzo umiłował, że pragnie być blisko ich życia. Spowiedź dla dzieci pierwszo-komunijnych i ich rodzin w najbliższą sobotę o godzinie 9.00.
  6. W dniach od 20 do 24 maja 2024r w naszej szkole podstawowej rozpocznie się II etap rekrutacji do oddziałów trzylatków i czterolatków oraz pięciolatków i sześciolatków na rok szkolny 2024/2025.Zgłoszenia dla dzieci mieszkających w rejonie szkoły dostępne są w załączniku na stronie internetowej lub sekretariacie szkoły. Prosimy o wypełnienie i podpisanie przez oboje rodziców. Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 13.30. W drugim terminie rekrutacji uczestniczą również uczniowie zamieszkali poza rejonem naszej szkoły.
  7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Dzieci prosimy o wzięcie broszurki z ewangelią na dzisiejszą niedzielę.

 

ks. Andrzej Jerominek MIC, proboszcz

 

 

  

 
 
 
Facebook

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Miłosierdzia Bożego , siedziba: ul. Cyrhla 37, Zakopane 34 - 500.