Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2023 r.

 

 1. Dziś po Mszy świętej o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się I komunii świętej.
 2. Dziś o godzinie 10.00 w Markowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów zamęczonych przez Niemców podczas II wojny światowej z przechowywanie żydowskiej rodziny Goltmanów. Transmisja o 10.00 w TVP.
 3. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa: we wtorek na Nieszpory za zmarłych, w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia po Mszy świętej wieczornej, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu o 18.30, w piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej wieczornej.
 4. W niedzielę za tydzień zbiórka do puszki na duszpasterstwo młodzieży w naszej archidiecezji.
 5. W najbliższy czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w Parafii św. Krzyża. W Piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 6. 14 września proboszcz parafii św. Krzyża zaprasza na pielgrzymkę na Giewont. Rozpocznie się ona Mszą święta o 9.00 w kościele św. Krzyża.
 7. Proboszcz Parafii św. Rodziny zaprasza na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się 24 września o 10.00. Wyjazd z parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w kancelarii parafii św. Rodziny. Przy zapisie podać PESEL potrzebny do ubezpieczenia. Koszt przejazdu 50 zł.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Dla dzieci w Zakrystii dostępna jest broszurka z Ewangelią i komentarzem na dzisiejszą niedzielę.

 

ks. Andrzej Jerominek MIC, proboszcz

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023 r

 1. Dziś z racji przeżywanego w Kościele Dnia Młodzieży po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszki na duszpasterstwo młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W Poniedziałek Kościół w Polsce obchodzi święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz patrona Polski. Tego dnia w modlitwach prośmy Pana Jezusa o Jego błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży aby byli wierni Bogu.
 3. W najbliższy czwartek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek o godzinie 18.30 Nieszpory za Zmarłych, w środę po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia, w czwartek o godzinie 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. W środę zapraszamy spotkanie biblijne po Mszy św. o 19.00
 6. W niedzielę za tydzień w całej Polsce odbędzie się liczenie wiernych tzw. dominicantes i communicantes dla potrzeb statystycznych Kościoła katolickiego.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Nowy numer „ Głosu z Cyrhli” a w zakrystii czeka na dzieci broszurka z Ewangelią na dzisiejszą niedzielę.

ks. Andrzej Jerominek MIC, proboszcz

 

  

 
 
 
Facebook

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Miłosierdzia Bożego , siedziba: ul. Cyrhla 37, Zakopane 34 - 500.