Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023 r.

 

 1. Rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Nauki głosi ks. Paweł Skonieczny MIC dziś na wszystkich Mszach św.: o godzinie 8.30, 10.00 na Jaszczurówce i 19.00 dla dorosłych oraz o godzinie 11.30 dla dzieci. Od poniedziałku do środy włącznie o godzinie 10.00 i 19.00 Msza św. z nauką dla dorosłych oraz dla dzieci z klas 1-5 o godzinie 11.00 i dla młodzieży od klasy 6, zwłaszcza dla kandydatów do bierzmowania, o godzinie 17.00.
 2. Dziś o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej.
 3. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.
 4. W środę z racji rekolekcji nie będzie spotkania biblijnego.
 5. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami:
  - w piątki na Drogę Krzyżową o godzinie 17.00 przede wszystkim dla dzieci i o godzinie 18.30 dla młodzieży i dorosłych
  - w niedziele na Gorzkie Żale po Mszy św. o godzinie 10.00 na Jaszczurówce oraz po Mszy św. o godzinie 11.30 na Cyrhli.
 1. W sobotę za tydzień – 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00 młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. infułata Stanisława Olszówki. Tego dnia w naszej parafii będziemy gościć relikwie bł. Karola Acutisa patrona młodzieży i internetu.
 2. Zapraszamy dzieci po Mszy św. do zakrystii do wzięcia tekstu Ewangelii z komentarzem na dzisiejszą niedzielę.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli poszkodowaną w pożarze rodzinę z Zoniówki – zebraliśmy 5000 zł oraz wszystkim tym, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie kościoła – zebraliśmy 4500 zł. Bóg zapłać za szczodrość Waszych serc.
 4. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia o godz. 15.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach rozpocznie się Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła Wielkiego i wartości, których uczył. Przejdziemy ulicami Zakopanego do kościoła Św. Krzyża, odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 5. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do wzięcia Głos z Cyrhli oraz jest do nabycia Gość Niedzielny.

ks. Andrzej Jerominek MIC, proboszcz  

 
 
 
Facebook

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Miłosierdzia Bożego , siedziba: ul. Cyrhla 37, Zakopane 34 - 500.