Zespół Góralski

Zespół Góralski działający przy parafii, liczy blisko 30 osób. Należą do niego dzieci i młodzież z naszej parafii. Ważną rolę w zespole spełnia miejscowa kapela góralska. Opiekę nad zespołem od strony artystyczno - muzycznej sprawują: Pani Irena Majerczyk (organistka) oraz Pani Maria Łukaszczyk, nauczycielka tutejszej szkoły na Cyrhli. Natomiast ks. Michał Rymar, proboszcz objął wszystkich młodych artystów opieką duchową.

 

Zespół powstał ponad 10 lat temu. Uświetnia wszystkie ważniejsze uroczystości w kościele, a także bierze udział w wielu występach poza parafią. Już do tradycji należy, że zespół bierze czynny udział w każdej Mszy świętej sprawowanej w oprawie kultury góralskiej w okresie wakacji, a po Mszy świętej swoją muzyką, śpiewem i tańcem przyciąga liczne rzesze turystów. W czasie świąt Narodzenia Pańskiego i w okresie ferii zimowych, członkowie zespołu wystawiają regionalne Jasełka.

 

W nagrodę za ofiarną pracę na próbach i liczne występy w ciągu roku, nasz zespół wraz z wychowawcami każdego roku wyjeżdża nad morze, najczęściej za granicę - do Chorwacji, Włoch czy też Bułgarii. W roku 2008 postanowiono wyjechać nad morze, do Grecji.

 

Jak na razie zespół nie ma określonej nazwy. Może ktoś z oglądających naszą stronę parafialną zaproponuje ciekawą nazwę dla zespołu z Cyrhli?

 

Facebook

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Miłosierdzia Bożego , siedziba: ul. Cyrhla 37, Zakopane 34 - 500.