Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 04.06.2023

        

     

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się w tę niedzielę okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. W czwartek 8 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzielę.
 3. Na Mszy św. o godz. 11.30, będziemy przeżywać także Rocznicę I Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Spowiedź dzieci i rodziców w środę od godz. 18.30.
 4. Po Mszy św. wyruszy Uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.

  Zapraszamy do udziału w procesji wszystkich parafian, w miarę możliwości w odświętnych strojach regionalnych. Prosimy wszystkie osoby funkcyjne o przygotowanie procesji i czynne w niej uczestnictwo. Zapraszamy kapelę góralską, dzieci, ministrantów, młodzież. Niech to będzie nasze wspólne świadectwo wiary i prośba o Boże błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin tam gdzie żyjemy, pracujemy i odpoczywamy, aby we wszystkich naszych działaniach uwielbiony był nasz Bóg i Pan, który jak śpiewamy w pieśni: „Zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się Jego dzieciom powodzi”.

  Prosimy o przystrojenie trasy procesji, niech to będzie zewnętrzny znak naszej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy też o pomoc w przygotowaniu kwiatów do sypania dla dzieci na czas procesji. Procesja wyruszy z kościoła parafialnego w kierunku Hrubego. Ołtarze procesyjne ustawione będą u państwa Daniela i Teresy Łach i pani Grażyny Topór Roj, u państwa Krzysztofa i Małgorzaty Jędrol, u państwa Wojciecha i Ireny Majerczyk i Andrzeja i Marii Łukaszczyk.

  Przez całą Oktawę Bożego Ciała serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św.  o godz. 19.00 i procesji eucharystycznej.
 5. W piątek 16 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość odpustową Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele na Jaszczurówce. W związku z tym Msze św. będą tam sprawowane o 10.00 i o 17.00. Tego dnia nie będzie sprawowana Msza św. o  19.00 na Cyrhli.

ks. Andrzej Jerominek MIC, proboszcz

  

 
 
 
Facebook

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Miłosierdzia Bożego , siedziba: ul. Cyrhla 37, Zakopane 34 - 500.